Houttuynia

Houttuynia poprawia odporność oraz reguluje metabolizm glukozy. Może pomóc uporać się z przykrymi objawami alergii. Oczyszcza oraz odtruwa organizm. Houttuynia pochodzi z Azji ale można ją także spotkać w Chinach oraz Japonii. Dorasta do 60 cm wysokości. Ma specyficzny, lekko kwaśny, rybi zapach i smak. Jej najważniejszą właściwością jest zdolność do uruchamiania naturalnych mechanizmów obronnych w organizmie które mają zwalczać bakterie, wirusy i grzyby. Pomoże również w leczeniu różnych schorzeń skórnych, takich jak trądzik czy opryszczka. Ponadto wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn. Wykazuje również działanie przeciwwirusowe, a także moczopędne oraz przeczyszczające. Może okazać się także bardzo pomocna we wspomagającym leczeniu boreliozy a nawet chorób nowotworowych. Faktem jest, że Pstrolistka sercowata była jednym z głównych składników leków wykorzystywanych podczas epidemii SARS w Chinach w 2003 roku. Pstrolistka
sercowata jest ważnym składnikiem kuchni azjatyckiej. Używa się jej jako przyprawę oraz warzywo. Z jej dodatkiem przyrządza się sałatki, używa się jej jako ozdobę do dań obiadowych, a korzenie wykorzystuje w potrawach stir-fry. Zaczyna kwitnąć w czerwcu i jest odporna na mróz. Bardzo szybko się rozrasta i jest dość ekspansywna w uprawie. Nadaje się jako ozdoba do ogrodu lub forma żywopłotu. Niestety nie może być stosowana przez kobiety w ciąży i podczas karmienia piersią.

Allegiant is a business WordPress theme geared towards online businesses and agencies.

This theme is focused towards providing a complete showcase of your portfolio, sporting a full-page design that will surely wow your visitors.

Flickr Images